SZANOWNI MIESZKAŃCY!

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z zagrożenia związanego z pojawieniem się w naszym kraju koronawirusa, zwracamy się do Państwa o zachowanie szczególnych środków ostrożności, zwłaszcza w codziennych kontaktach, dbanie o higienę osobistą, częste mycie rąk, a także ograniczenie przebywania w miejscach publicznych.

Na zakażenie koronawirusem narażeni są zwłaszcza seniorzy. Powinni więc szczególnie unikać dużych skupisk ludzi. Apelujemy do ich bliskich i sąsiadów o pomoc w robieniu codziennych zakupów, zaopatrzeniu w leki czy załatwianiu spraw urzędowych, tak by jak najbardziej zminimalizować możliwość ich zachorowania na COVID-19. Nie bądźmy obojętni, zatroszczmy się o tych, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka.

Osoby starsze - niemające rodziny, schorowane - mogą też liczyć na wsparcie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Potrzeby można zgłaszać  telefonicznie pod numerami: 44 723-34-89 (sekretariat), 44 723-73-53 lub 44 719-57-59, a także e-mailowo: sekretariat@mopstm.pl.

Marcin Witko
Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego