Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:

- 76 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 80 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Sieradzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu sieradzkiego.

- 82 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 83 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu sieradzkiego.

- 84 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łaskiego.

- 46 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

- 63 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Sieradzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu sieradzkiego.

- 89 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Sieradzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu sieradzkiego.

W województwie łódzkim jest 1119 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 438 osób wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

· Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 31145

· Liczba osób aktualnie zakażonych: 20769

· Liczba osób objętych kwarantanną: 23752

· Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1982

· Liczba osób, które wyzdrowiały: 10209

· Liczba osób, które zmarły: 437

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1766.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 31145.