Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:

- 57 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Sieradzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieruszowskiego.

- 70 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.

- 74 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Bełchatowie. Pacjentka pochodziła z powiatu piotrkowskiego.

- 81 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.

- 88 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.

- 90 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Pajęcznie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu pajęczańskiego.

- 94 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Wieruszowie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieluńskiego.

- 60 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.

- 64 -letni mężczyzna. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu kutnowskiego.

- 77 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pajęcznie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego.

- 78 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Sieradzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.

- 78 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pajęcznie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego.

- 84 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.

W województwie łódzkim jest 1800 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 454 osoby wyzdrowiały.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

· Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 24201

· Liczba osób aktualnie zakażonych: 15127

· Liczba osób objętych kwarantanną: 26166

· Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2389

· Liczba osób, które wyzdrowiały: 8669

· Liczba osób, które zmarły: 405

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3827.

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 24201.