Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:

- 64 - letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.

- 66 - letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu zgierskiego.

- 86- letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Łowiczu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.

- 87- letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Skierniewicach. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łowickiego.

- 91- letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu zgierskiego.

- 51 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. N. Barlickiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu zgierskiego.

- 58 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Zakonu Bonifratrów im. Jana Bożego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu zgierskiego.

- 64 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu zgierskiego.

- 67 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Łęczycy. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu zgierskiego.

- 74 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.

- 82 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu radomszczańskiego.

- 83 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu zgierskiego.

- 85 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Łasku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.

- 90 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.


W województwie łódzkim jest 1569 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 1243 osoby wyzdrowiały.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

· Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 57372

· Liczba osób aktualnie zakażonych:31623

· Liczba osób objętych kwarantanną: 24805

· Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 970

· Liczba osób, które wyzdrowiały: 25028

· Liczba osób, które zmarły: 721

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3268

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 57732.