Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem. To:

- 70 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 85 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 87 -letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 73 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.

- 81 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.

- 82 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.

- 84 letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

- 85 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieruszowie. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieruszowskiego.

- 87 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

- 88 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

- 90 -letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.

W województwie łódzkim jest 1453 kolejnych zakażeń koronawirusempotwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 559 osób wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

· Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 43755

· Liczba osób aktualnie zakażonych:28371

· Liczba osób objętych kwarantanną: 25323

· Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1550

· Liczba osób, które wyzdrowiały: 14848

· Liczba osób, które zmarły: 536

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3296

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 43755.